دومین جشنواره تجسم هنر برگزیدگان خود را شناختساخت و نصب آثار برگزیده جشنواره «پاتوغ» با موضوع شهدا

دومین جشنواره تجسم هنر برگزیدگان خود را شناختساخت و نصب آثار برگزیده جشنواره «پاتوغ» با موضوع شهدا

طبق توافق با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، آثار برگزیده دومین...
افتتاح دومین جشنواره سراسری تجسم هنر درگالری ملت

افتتاح دومین جشنواره سراسری تجسم هنر درگالری ملت

دومین جشنواره سراسری تجسم هنر با عنوان پاتوغ (ق) امن، طبیعت پایدار که رویدادی خاص...
چه بودیم و چه شدیم؟

چه بودیم و چه شدیم؟

مهندس افتخارزاده در برنامه سفید عنوان کرد: چه بودیم و چه شدیم؟ سفید ویژه معماری...

دومین جشنواره تجسم هنر برگزیدگان خود را شناختساخت و نصب آثار برگزیده جشنواره «پاتوغ» با موضوع شهدا

طبق توافق با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، آثار برگزیده دومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر (پاتوغ) در شهرهای مختلف ساخته و به نام هنرمند نصب خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه دومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر(پاتوغ) با حضور بهرام کلهرنیا دبیرعلمی، شاهین فرزانه دبیر اجرایی و محمد سلطانی‌فر رئیس شورای سیاستگذاری در گالری پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

 

 

 

فرزانه در این مراسم گفت: جشنواره در دو گرایش بخش هنرهای تجسمی (شهدا، محیط زیست) و بخش پژوهشی (خانواده متعالی) برگزار شد و آثاری که دانشجویان در بخش‌های مختلف ارسال کرده اند توسط هیات داوران بررسی شده است و ما این دوره را هم به لطف خدا بدون کمک از بودجه‌های دولتی و هیچ‌گونه کمک خاصی برگزار کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم شاهد برگزاری سومین دوره از این جشنواره باشیم.

 

دبیر اجرایی دومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر با ارائه آماری از جشنواره گفت: در مجموع 2976 اثر به دبیرخانه رسید. حتی 200 اثر هم بعد از پایان مهلت قانونی به دست ما رسید که نتوانستیم آنها را در ارزیابی ها محسوب کنیم ولی در بخش معماری 193نفر شرکت کننده با 476 اثر و در بخش عکاسی 319 نفر شرکت کننده با 1413 اثر، در بخش گرافیک 237 نفر شرکت کننده با 649 اثر و در بخش نقاشی 262 نفر با 436 اثر حضور دارند که این امر نشان دهنده استقبال دانشجویان از این جشنواره داشته است.

 

پس از صحبت‌های دبیر اجرایی، کلیپ بخش داوری پخش شد و مجری اعلام کرد طبق توافق با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، کلیه آثار برگزیده در مکان های جانمایی شده به نام صاحب اثر در شهرهای مختلف ساخته خواهد شد.

 

در بخش دیگری از این مراسم کلهرنیا و سلطانی فر به ایراد سخنرانی پرداختند و برخی آثار ارائه شده را در سطح بین المللی دانستند که قابلیت مطرح شدن در سایر جشنواره های مشابه را دارند.

 

 

بخش گرافیک شهدا

نفر اول: علیرضا بخشی

نفر دوم: حسن زعفری

نفر سوم: وحید کیا

نفر چهارم: سروش احمد پور

نفر پنجم: الهه صفری

 

بخش گرافیک محیط زیست

نفر اول: نرگس دیباج

نفر دوم: سیده زهرا وسمه گرزاده

نفر سوم: سام ایزدی

نفر چهارم: مهدی شمس

نفر پنجم: مجید آقاپور حقیقی

 

بخش عکاسی شهدا

نفر اول: مهدیه نژاد کیان

نفر دوم: نگین محمدی فرد

نفر سوم: معین صالحی

نفر چهارم: علی آبک

نفر پنجم: سپهر کاظمی

 

بخش عکاسی محیط زیست

نفر اول: صابر قاضی

نفر دوم: علی کشاورز

نفر سوم: مژگان جعفری

نفر چهارم: مهشید امیر سمیاری

نفر پنجم: مهشاد کاظمی

 

بخش نقاشی شهدا

نفر اول: دنیا درخشانی

نفر دوم: ابوالفضل ابراهیمی

نفر سوم: ملیحه رسول پور

نفر چهارم: شهرزاد راحله

نفر پنجم: فریبا شایگان

 

بخش نقاشی محیط زیست

نفر اول: فاطمه اسدی معافی

نفر دوم: پدیده فروزان

نفر سوم: مریم دوام/مریم مکری

نفر چهارم: سعیده جوراب بافان/زینب رهسپار

نفر پنجم: سوسن هدایتی/مرضیه فرمهینی فراهانی

 

بخش معماری شهدا

نفر اول: فرشته علی محمدی/علیرضا باقری/عاطفه فرد خراسانی

نفر دوم: مهسا سلسله

نفر سوم: فرشته علی محمدی/آرزو کندی/علیرضا باقری

نفر چهارم: محمد حسن فرزانه

نفر پنجم: امیر حسین جانزاده/حسن اصغری

بخش معماری محیط زیست

نفر اول: فرزانه فاضلی

نفر دوم: بهزاد فیضی فیض آبادی

نفر سوم: فرزانه حبیبی

نفر چهارم: محمد حسن فروزانفر

نفر پنجم: نیلوفر هادی جعفری

 

بخش پژوهش در خانواده متعالی

نفر برگزیده: یاسمن احمدی فرد

 

در پایان این مراسم تمبر این دوره از جشنواره رونمایی شد.

 



تاریخ : 1396/9/18 | 341 بازدید